Депутати підтримали вимогу Костянтина Чурпія про придбання рентгенівського апарата для КНП «Маловисківська ЦРЛ»

Депутат обласної ради Костянтин Чурпій звернувся з депутатським запитом до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня про виділення коштів на придбання рентгенівського апарата для КНП «Маловисківська ЦРЛ».

У запиті, зокрема, йдеться про те, що рентгенодіагностичний комплекс КРД-50, який працював в ЦРЛ, був придбаний у 2004 році. За 16 років проведено більше 200000 рентенологічних досліджень, зроблено понад 300000 рентгенограм. Проводилося постійне технічне обслуговування апарата і проведено декілька капітальних ремонтів, завдяки чому апарат пропрацював 2 гарантійних терміни.

Наразі робочий ресурс рентгенівського апарату повністю вичерпано, запасних та комплектуючих частин такого зразка в Україні немає, так як апарат є морально застарілим. На даний час апарат не працює, що не дає можливості в повній мірі обстежувати ренгтенологічно населення району, в тому числі й призовників. Без належного обстеження сьогодні залишається понад 30 тисяч жителів району, яким у випадках травмування чи захворювання не можна буде надати повноцінну допомогу на місці.

Кошторисна вартість аналогічного рентгенологічного апарата в межах 5600,0-6000,0 тис.грн. Сума таких коштів в районному бюджеті відсутня. Депутат обласної ради Костянтин Чурпій звернувся до колег-депутатів про підтримку депутатського запиту щодо виділення коштів у сумі 6000,0 тис.грн на придбання рентгенівського апарату для КНП «Маловисківська ЦРЛ» у 2020 році за рахунок обласного бюджету або коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.