Обласна цільова програма протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, на 2016-2018 роки виконана

Метою Програми є стабілізація та зниження рівня захворюваності на наркоманію шляхом реалізації державної політики у сфері протидії наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, зміцнення здоров’я населення, а також проведення профілактичних заходів із метою зменшення негативних соціальних, економічних та інших наслідків, пов’язаних із вживанням наркотичних засобів і психотропних речовин не за медичним призначенням.

У рамках виконання програми здійснено заходів із забезпечення оперативного перекриття об’єктів виготовлення, зберігання, реалізації та використання наркотичних засобів і психотропних речовин у навчальних закладах, а також осіб, які схиляють до вживання наркотичних засобів інших, особливо неповнолітніх. На територіях навчальних закладів і поруч із ними викрито 26 кримінальних правопорушень, за якими 13 особам повідомлено про підозру. З незаконного обігу вилучено 102 г наркотичних засобів.

За участі лікарів-наркологів і психологів комунального закладу «Кіровоградський обласний наркологічний диспансер» прочитано 37 лекцій для учнів шкіл, коледжів, ліцеїв, вищих навчальних закладів та їхніх батьків. Відбулося 7 радіопередач та 31 телепередача, у пресі опубліковано 12 статей, проведено 7 тематичних вечорів, 12 вечорів запитань і відповідей, 7 зустрічей з дітьми, підлітками та їхніми батьками.

З метою запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, службами у справах дітей спільно з районними (міськими) центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районними (міськими) відділами Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області було проведено 7157 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», у ході яких виявлено 1381 дитину, яка потребувала захисту з боку держави, з них 464 дитини було вилучено з несприятливого середовища.