Презентовано сьому книгу багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область»

У виставковій залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація сьомої книги багатотомного видання «реабілітовані історією. Кіровоградська область», яка присвячена трагічній сторінці в історії українського селянства – розкуркуленню.  Учасником презентації був голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, автори, упорядники видання, краєзнавці, дослідники історії та інші небайдужі громадяни.

- Авторський колектив, який працював над виданням провів неоціненну роботу, адже він відновив історичну справедливість, вивів на поверхню пласт історії, важливий для тих, чиї родини зазнали державного терору радянської доби,  - зазначив Олександр Чорноіваненко.

Довідково:

Книга складається з трьох частин: «Нариси», «Мовою документів» та «Списки розкуркулених селян».

Основою книги є згруповані за районами короткі інформаційні довідки про розкуркулених селян, які сформовані на основі особистих карток селян і зберігаються в архіві Головного управління МВС України у Кіровоградській області. Картки, складені співробітниками радянських правоохоронних органів, містять біографічні дані про уродженців і мешканців сучасної Кіровоградщини, які в кінці 20-х-на початку 30-х років ХХ ст. були розкуркулені та виселені за межі України під час проведення радянською владою колективізації сільського господарства.

У книзі публікуються нариси про хід колективізації сільського господарства Кіровоградщини та розкуркулення сільського населення, а також цікаві документи з архіву Головного управління МВС України у Кіровоградській області. Важливе місце у книзі посідає розділ «Мовою документів», в якому представлено добірку документів із зазначеного архіву.